Szervezeti felépítés

Az ERZSÉBET TÁBOROK Magyarország legnagyobb táboroztatási programja, amelyet az egyházi hátterű Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány (1134 Budapest, Váci út 35.; adószám: 18398304-2-41; kuratóriumi elnök: Hornyák Tibor) valósít meg. A Szervezet felett a Szeged-Csanádi Egyházmegye gyakorolja az alapítói jogokat. Az Alapítói Tanács tagja a Dunamelléki Református Egyházkerület. Az Alapítvány közfeladatként látja el feladatait az Erzsébet-táborokról szóló 2020. évi LXIV. törvény alapján.

A szervezetben működik Operatív Igazgatóság, Gazdasági és Pénzügyi Igazgatóság, Jogi, HR és Beszerzési Igazgatóság, Napközi és Gyógyító Erzsébet-táborok Igazgatóság, Biztonsági Igazgatóság, Rendezvény Igazgatóság, Ügyfélszolgálati Igazgatóság, Programigazgatóság, Kommunikációs Igazgatóság, Ingatlanfejlesztési Igazgatóság, valamint Ingatlankezelési Igazgatóság.

Az Alapítvány Magyarország Kormányának támogatásával számos tábort szervez és megannyi gyermekprogramról gondoskodik egész évben. Legyen szó hagyományőrzésről, a sport, az életmód, a kultúra, a művészet vagy a tudományok területéről: széles programkínálat, évről évre egyre több lehetőség és rengeteg élmény várja a gyermekeket.

A résztvevők között hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, gyermekvédelmi gondoskodásban élő, sajátos nevelési igényű, fogyatékkal, továbbá betegséggel élő és gyógyuló gyermekek is vannak minden évben.

A Balatonnál több ezren vakációznak egy időben az ottalvós táborokban, amelyekbe Kárpátaljáról, Erdélyből, a Felvidékről és Délvidékről is érkeznek tanulók. Több tízezer diák nyári programjairól és étkezéséről közvetlenül a lakóhelyen, napközi táborok formájában gondoskodik az Alapítvány. A magyarországi és külhoni (erdélyi) Erzsébet-táborokban tavasszal és ősszel ottalvós osztálykirándulásokon is részt vehetnek a jelentkezők. Zalaszabarban valósulnak meg a Gyógyító Szent Erzsébet-táborok a Balatonnál. Télen a hagyományos Erzsébet-karácsony kulturális és szórakoztató programjai várnak az érdeklődőkre a Zánkai Erzsébet-táborban.

Az Alapítvány munkáját Kuratórium és Felügyelőbizottság felügyeli, ellenőrzi. A közfeladatot ellátó szerv felettes, illetve felügyeleti szervének, hatósági döntései tekintetében a fellebbezés elbírálására jogosult szerv:

BUDAPESTI V. és XIII. KER. ÜGYÉSZSÉG

1055 Budapest, Markó u. 27.

1363 Budapest, Pf.: 2.

T: 332-5930, Fax: 332-5930/440 m., 331-5718